УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

від_15 лютого_2007 р._№_ 58_

м. Нововолинськ

Про підсумки роботи із зверненнями громадян

в місті за 2006 рік та виконання п.3 рішення

виконкому від 16.03.06р. №76  

_

 

         Заслухавши інформацію керуючого справами міськвиконкому Л.Г.Кошлатого про підсумки роботи із зверненнями громадян та виконання п.3 рішення виконкому від 16.03.06р. №76 щодо перегляду та відпрацювання контрольних звернень за 2005 рік, з метою поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на особисте звернення до органів місцевого самоврядування та посадових осіб, удосконалення організації розгляду порушених питань, підвищення відповідальності за належне реагування на обґрунтовані пропозиції, заяви і скарги громадян виконком міської ради ВИРІШИВ:

1. Інформацію керуючого справами міськвиконкому Л.Г.Кошлатого про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2006 рік та виконання п.3 рішення виконкому від 16.03.06р. №76 взяти до відома.

2. Підсумки роботи із зверненнями за 2006 рік розглянути на апаратних та оперативних нарадах.  

3. Заступникам міського голови:

3.1. Посилити вимогливість до посадових осіб, які працюють із зверненнями, вказати на їх персональну відповідальність, вимагати суворого дотримання термінів розгляду, більш ретельно і відповідально вирішувати порушені питання. Вживати ефективні заходи щодо запобігання виникненню підстав для повторних звернень. Звернення розглядати першочергово, забезпечувати повне вирішення питань, з якими звертаються громадяни.

3.2. Проводити особисті прийоми громадян відповідно до затверджених графіків прийому громадян з особистих питань, прямі телефонні лінії, виїзні прийоми за місцем проживання.

4. Зажадати від керівників:

- відділу будівництва, комунального господарства  та газифікації (Ніколенко В.Ф.);

- житлово-комунального об’єднання (Чайка О.І.);

- виробничого управління комунального господарства (Максименко В.П.);

- ЖКП №1 (Ковтун В.О.);

- ЖКП №2 (Варвус К.А.);

посилення контролю за зверненнями, які перебувають на додатковому контролі, і подання необхідної інформації у виконком.

4.1. Завідувачу відділу будівництва, комунального господарства та газифікації Ніколенку В.Ф. звернути увагу на неналежне виконання п.3 рішення виконкому від 16.03.06р. №76 і до 1 квітня 2007 року повторно переглянути і опрацювати контрольні звернення за 2005 рік та подати відповідні інформації у загальний відділ виконкому.

4.2. Керівникам ЖКО, ЖКП №2, філії ВАТ „Волиньобленерго”, КП „Нововолинськводоканал” (Чайка О.І., Варвус К.А., Ткачук В.Г., Приступа Я.Г.) вказати на виявлені порушення вимог Закону України „Про звернення громадян” щодо недотримання термінів розгляду звернень та зажадати термінового виправлення недоліків у цій роботі.

5. Загальному відділу виконкому:

5.1. З метою поліпшення роботи із зверненнями громадян щоквартально аналізувати стан цієї роботи, особливо щодо повторних звернень, і вносити пропозиції про заслуховування звітів відповідальних осіб на оперативних нарадах.      

5.2. Систематично надавати практичну і методичну допомогу структурним підрозділам виконкому, підприємствам, установам, організаціям міста для поліпшення роботи із зверненням громадян.

5.3. Провести ретельну перевірку ЖКО і його структурних підрозділів про стан роботи із зверненнями громадян та заслухати звіти керівників на засіданні виконкому у квітні 2008 року.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючого справами міськвиконкому Кошлатого Л.Г.

 

Міський голова                                                           В.Б.Сапожніков

 

 

Хом’як  41217 

Д О В І Д К А

про підсумки роботи із зверненнями громадян у місті за 2006 р.

 

У виконком міської ради протягом 2006 року надійшло 2413 звернень громадян, що на 356 звернень менше, ніж попереднього року, з них: письмових - 848, на особистому прийомі побувало 1565 громадян. Це без врахування кількості відвідувачів, яких приймають з тих чи інших питань інші відповідальні працівники виконкому.

Минулого року міським головою та його заступниками проведено 190 особистих прийомів, а також 15 виїзних прийомів громадян з особистих питань за місцем їх проживання в сел. Жовтневому. До проведення прийомів громадян в селищі запрошувались керівники інших служб та підрозділів. Так, двічі у 2006 році приймали громадян прокурор міста спільно із заступником міського голови та начальник міського відділу УМВС (є графік – 11 підприємств, установ).

За 2006 рік майже вдвічі, порівняно з минулим роком зменшилась кількість звернень, які надійшли через вищі органи влади (60 проти 109). Від обласної ради – 1, облдержадміністрації – 51, Верховної Ради – 5, Антимонопольного комітету – 1, приймальні Президента – 2.

Надійшло 315 повторних звернень, що на 18 менше, ніж у 2005 р.

Серед загальної кількості заяв і скарг  одержано 329 колективних звернень. Їх кількість у 2006 році проти 2005 року збільшилась на 64 (329 проти 265).

Громадянами міста у 2006 році порушено 2500  питань (у 2005р. - 2864).

За структурою проблем, які порушуються у листах і заявах жителями міста, у 2006 році, як і впродовж чотирьох останніх років, актуальними залишаються такі: соціальні, житлові, комунального та дорожнього господарства.       

У третій частині від усіх звернень, що надходять до міськвиконкому порушуються питання соціальної сфери – 921 питання (у 2003р. – 1836; у 2004р. – 1742; у 2005р. – 1337; у 2006р. – 921). Більшість – це надання грошової допомоги по індивідуальних заявах – 813,  інші – 108 питань, це призначення і виплата соціальних допомог (31), виділення соціального працівника для обслуговування престарілих та влаштування в реабілітаційний центр (29), перегляд розміру пенсій, її корегування (15), забезпечення санаторним лікуванням (9), опікунство (9) інші.

Потрібно зауважити, що в порівнянні з минулим роком відбулось помітне зменшення надходження заяв щодо отримання матеріальної допомоги – на 416 заяв.

Значну частину з усіх порушених громадянами питань складають проблеми житлового фонду (604 проти 543), тобто  їх збільшилось на 61. Мешканці міста і селища незадоволені його  станом. Сьогодні, вони звертаються з конкретними проблемами щодо експлуатації та проведення ремонту житла. В окремих колективних заявах жителі скаржаться на  аварійність покрівель: є невдоволення  неповним ремонтом дахів, жителі вимагають перекриття деяких покрівель повністю, а не частково, проведення ремонту житла, під’їздів, сходів, дверей, обстежити будинок комісією, чи включення у план заходів на ремонт на наступний рік. Громадяни скаржаться, що повторно доводиться звертатись з цих питань, оскільки їх вирішення затягується.

Вимагають уваги і заяви від громадян щодо поліпшення житлових умов, надання житла, передачі гуртожитків у комунальну власність, їх приватизація, надання статусу житлових.

Проблемними для жителів міста і селища  є питання комунального та дорожнього господарства. Звернень у 2006 році було 532 (у 2005р. - 441). Їх кількість проти минулого року збільшилась на 91 звернення. Постійно ці  питання порушуються жителями на особистих прийомах. 

Найбільше питань порушено за цей період щодо поганого опалення, ремонту прибудинкових територій, грейдерування доріг, вулиць, проведення газифікації, турбують проблеми освітлення вулиць, заміна труб, проведення каналізації, а також звернення щодо підтоплень будинків, земельних ділянок, надходили скарги щодо великої кількості бродячих тварин та інше.

У 2006 році збільшення звернень проти попереднього року відбулось з питань промисловості на 5 (13 проти 8), земельних - на 6 (66 проти 60), транспорту  на 7 (44 проти 37). Проте є         зменшення з питань зв’язку - на 6 (45 проти 51), освіти на 10 (23 проти 33),  праці – 33 (54 проти 87), законності та правопорядку – 44 (46 проти 90).

З інших питань зміни незначні.

Із загальної кількості звернень (2413) за 2006 рік 1185 задоволено, 798 роз’яснено, 214 відмолено, 185  на додатковому контролі, 31 на розгляді.

В загальному, аналізуючи наведене, слід зауважити, що у 2006 році спостерігалась тенденція до зменшення надходження звернень від громадян.

Робота із зверненнями громадян щоквартально  аналізується та є предметом обговорення на відповідних нарадах. Щомісячно складається звіт про надходження звернень. Питання про роботу із зверненнями громадян за              6 місяців 2006 року заслуховувалось на семінарі з правового навчання 6 липня 2006 року. Дані про надходження звернень за 9 місяців 2006 року заслухано на апаратній нараді 09.11.06р. В міській газеті „Наше місто” в рубриці „Сьогодні, вчора, завтра” систематично публікуються дані за тиждень щодо надходження звернень, про проведення особистих прийомів, про питання, які на них порушувались.

З метою поліпшення роботи із зверненнями у виконкомі щоденно працює громадська приймальня, де проводиться запис на прийом  відповідно до характеру питань. Це дає можливість жителям міста оперативно вирішувати свої питання. Для екстреного реагування на аварійні ситуації працює при виконкомі служба 080. Заяви від громадян приймаються по телефону цілодобово. У 2006 році прийнято 1387 заяв, всі вони вирішувались оперативно із залученням відповідних служб міста.

У виконком Жовтневої селищної ради протягом 2006 року надійшло 317 звернень (письмових – 137, на 50 менше минулого року). Протягом звітного періоду надійшло 26 колективних заяв, які стосувались підтоплення чи ремонту будинків, дахів, відмостки, доріг, газифікації бараків, знесення дерев, тощо. На особистому прийомі побувало 180 жителів, це в основному пенсіонери, ветерани війни і праці, діти війни.

Протягом 2006 року багато жителів міста і селища знайшли  у виконкомі  вирішення особистих питань. Звернення громадян розглядались з виїздом на місце, проводились збори з мешканцями, працювали комісії за участю заявників, а заяви, пов’язані з виділенням коштів, виносились на  засідання виконкому, сесій міськради, на розгляд постійних депутатських комісій. Надавалась відповідна допомога і задовольнялись заяви відносно проведення газифікації житла, проведення автономного опалення. Розглядались звернення потерпілих внаслідок пожежі  по вул.Ковпака, 1, 3, 5 і по вул.Сонячній. Піднімались питання роботи міської лазні, встановлення базових тарифів на житлово-комунальні послуги, надходили скарги на роботу перевізників. Звертались з колективними зверненнями батьки дітей дошкільних закладів щодо режиму роботи установ. Жителі вулиць Львівської, Галана, Молодогвардійців вимагали заборони будівництва автосервісу, яке здійснює підприємець Загорський.

Варто відмітити, що протягом 2006 року керівники стали відповідальніше ставитись до розгляду звернень громадян. Відчутно поліпшилась ця робота в управлінні соціального захисту населення, у виконкомі Жовтневої селищної ради, управлінні Пенсійного фонду міста, відділенні Ощадбанку, налагодилась робота у відділі містобудування і архітектури та земельному відділі. Вчасно реагують керівники  на звернення громадян і дотримуються термінів розгляду у „Теплокомуненерго”,  у центрі електрозв’язку №6, міському центрі зайнятості, центральній міській лікарні, житлово-експлуатаційній конторі №3, фінансовому управлінні, відділі правової роботи та житлових питань. Там немає порушень термінів розгляду.

Однак, у цій роботі є ще ряд серйозних недоліків, які все-таки допускаються окремими керівниками. Сьогодні вирішення звернень і дотримання термінів їх розгляду залишається актуальним. Слід розуміти і пам’ятати, що за кожним зверненням стоять люди з їх нагальними  життєвими проблемами. Громадяни не просять, а вимагають, користуючись своїм конституційним правом.

Аналіз показує, що в переважній більшості багато порушуваних питань повинні вирішуватись на місцях керівниками відповідних служб і у визначені Законом терміни. Але деякі керівники не хочуть розуміти, що реагувати на звернення потрібно невідкладно.

Хочу нагадати, що у лютому 2006 року стан роботи із зверненнями був предметом обговорення на засіданні виконкому. Було відмічено ряд серйозних недоліків. 16 березня 2006 року на черговому засіданні слухали питання про виконання пунктів попереднього рішення щодо відпрацювання звернень, які перебувають на додатковому контролі за 2005 рік. На жаль, на сьогодні п.3 прийнятого рішення міськвиконкому від 16.03.06р. №76 щодо подання відповідних інформацій ще не повністю виконано. Це стосується відділу будівництва, комунального господарства та газифікації. На контролі залишилось 22 звернення. Певним поясненням можуть слугувати деякі кадрові переміщення, що відбувалися в цьому відділі минулого року.

Така ж ситуація склалась з контрольними зверненнями і в 2006 році.

Сьогодні окремими виконавцями ще іноді нехтується додатковий контроль і не подаються інформації у виконком через три місяці. Під час нагадування аргументують тим, що є більш важливі справи. Всього на контролі за 2006 рік – 185 справ. Найбільше – 89 у відділі будівництва, комунального господарства та газифікації, 39 – у житлово-комунальному об’єднанні, 12 – виробничому управління комунального господарства, 7 – ЖКП №2, 6 – ЖКП №1.

Знову звертаю увагу на недотримання термінів розгляду звернень. Такі порушення є, наприклад:

- у ЖКО:

на колективне звернення жителів вул.Нововолинська, 64 від 20.09.06р. щодо ремонту покрівлі відповідь одержано 29.12.06р.після двох нагадувань;

- у ЖКП №2:

понад 2 місяці розглядалось звернення пенсіонерки Старициної М. (м-н Шахтарський, 31/16), яка зверталась 20.09.06р. із заявою від імені жителів щодо аварійності покрівлі. Після двох нагадувань відповідь було дано 01.12.06р. , хоча заступником міського голови був визначений контроль до 15.10.06р.;

-у філії ВАТ „Волиньобленерго”:

від керівництва філії на звернення громадян: Мурміль (15 М-н, 13/18) від 27.10.06р. та Захарчук Г.Й. (вул.В.Стуса, 9/91) від 01.11.06р. – відповідь отримано 31.01.07р.

- на підприємстві „Нововолинськводоканал”:

на звернення Козлюк Л.В. (вул.Червоноградська, 4) від 25.09.06р., Щербановської Т. (пр.Перемоги, 22/93) від 25.10.06р. та на колективне звернення жителів вулиць Некрасова, 8 і Кутузова від 14.11.06р.  - на даний час відповіді не отримано.

З метою забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення контролю за станом цієї роботи працівниками виконкому за розпорядженням міського голови в січні-лютому проведено перевірку на 40 підприємствах і установах міста незалежно від форм власності.

За результатами перевірки слід відмітити, що керівники в основному врахували попередні зауваження. Але на місцях належне виконання законодавства щодо розгляду звернень забезпечено не скрізь.

В ході перевірки встановлено, що в УБІ „Будінвест” – немає графіку прийому громадян. Не ведуться журнали реєстрації письмових і усних звернень на ВАТ „Швейна фабрика”, є випадки коли звернення реєструються разом з вхідною документацією – це на шахті №9 „НВ”, автоуправлінні, ВАТ „РМЗ”, ТзОВСкай” – що є порушенням вимог інструкції по діловодству. Щодо порушень термінів розгляду звернень, то на час перевірки їх було виявлено перевіряючими на підприємстві  „Нововолинськводоканал”, центральному ринку, ЖКО, ЖКП №1, філії ВАТ „Волиньобленерго”, а на таких підприємствах, як ВУКГ, УБІ Будінвест”, ЖКП №2  немає чіткості в дотриманні контрольних термінів. Під час перевірки перевіряючими були висловлені певні зауваження і рекомендації щодо усунення недоліків в робочому порядку.

Вважаю за доцільне, ще раз звернути увагу керівників на дотримання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України щодо своєчасного і по суті вирішення звернень мешканців нашого міста. Бо від того, як ми ставимося до людей і допомагаємо їм вирішувати  проблеми, залежить їх ставлення до влади.

 

Керуючий справами

міськвиконкому                                                          Л.Г.Кошлатий

 

Повернутися до переліку рішень